Mūsų patirtis nuo 1999 #m.                

Kokybiška pakuotė ir reklama!

Ieškote kur pasigaminti transportavimo ar pakavimo dėžę, ar tesiog dėžutę pagal užsakymą? Jūs galite pasitikėti Polichroma! Per daugiau kaip 20 metų mes padėjome įmonėms, tokioms kaip Jūsų, sukurti pasaulinės klasės pakuotes. Nepriklausomai nuo dydžio, nepriklausomai nuo stiliaus, mes galime Jums pasiūlyti įvairaus profilio transportavimo dėžes ir pakavimo dėžutes , ar pagaminti individualiai pagal Jūsų užsakymą. Viskas priklauso nuo Jūsų pageidavimų.

  • slides_01
  • slides_02
  • slides_03
  • slides_04
  • slides_05
  • slides_06

Gofro kartono istorija

Galimybę naudoti gofrokartoną kaip pakuotę pirmiausiai atrado Albertas Džonsas iš Niujorko 1871 metais. Jis šį produktą panaudojo stiklinių kolbų ir butelių įpakavimui, apsupant juos sugofruoto popieriaus sluoksniu. Šis autoriaus išradimas panaudoti neklijuotą gofruotą popierių nebuvo tobulas ir pareikalavo tolimesnio įdirbio. Tačiau Džonso panaudotą gofroproduktą galima drąsiai vadinti gofrokartono eros pradžia.

1879 metais

Robertas Geiras, Bruklino spaustuvės savininkas rado naują galimybę. Užgaląstus peilius jis panaudojo kirtimui, o lenkimo linijai panaudojo bukus peilius. Taip gimė kartoninių dėžučių gamyba. R. Geiro išrasta kartoninių dėžučių gamybos technologija, atvėrė kelią gofrokartono pakuotei. Tačiau tam, kad pagaminti pirmąsias pakuotes iš gofrokartono, inžinieriams dar ilgai teko paplušėti prie technologijos, kaip priklijuoti lygaus popieriaus sluoksnį prie gofruoto popieriaus sluoksnio bangų.

1881 m.

Oliveris Longas iš JAV pirmasis užpatentavo dviejų sluoksnių kartono gavimo būdą, kuris rėmėsi tuo, kad lygaus popieriaus sluoksnis buvo priklijuojamas prie gofruoto popieriaus sluoksnio bangų paviršiaus. Metais vėliau jo tėvynainis Robertas Tompsonas užpatentavo trijų sluoksnių gofrokartoną.

1881 m.

JAV buvo pagaminta pirmoji mechaninė dviejų sluoksnių gofrokartono gamybos mašina, kuri suvyniodavo produkciją į rulonus.

1882 m. sausio 17 d.

Amerikietis Robertas Tompsonas gauna patentą trijų sluoksnių gofrokartono gamybai. Pradžioje trijų sluoksnių gofrokartonas buvo gaminamas - priklijuojant rankiniu būdu trečią lygų popieriaus sluoksnį prie dvisluoksnio gofrokartono. 1883 metais firma‘‘ Tompson ir Norris‘‘ atidaro pirmąją gofrokartono gamybos gamyklą Europoje, o 1886 m. ši firma stato gofrokartono gamyklą Vokietijoje ir 1888 m. Prancūzijoje.

1895 m.

Amerikietis Seftonas sukūrė pirmą kombinuotą mašiną gofrokartono gamybai (pagal Tompsono patentą)

1899 m.

"Tompsono ir Norriso" firmos tarnautojas L. L. Duerdenas užregistravo patentą gofrokartono gamybos procesui. Šiame procese jis panaudojo kaitinimo stalą, ilgą transportavimo juostą ir greitai stingstančius klijus. XIX a. pabaigoje Vokietijos firmos pradėjo gaminti gofrokartono gamybos įrengimus, o XX a. pradžioje gofrokartono gamyba išsiplėtė visame pasaulyje.

Svarbūs žingsniai tolimesniam gofrokartono konstrukcijos tobulinimui buvo pasiekti 1916 m. - pradėtas gaminti penkių sluoksnių (dviejų bangų ir trijų sluoksnių lygaus popieriaus) gofrokartonas, o 1953 m. - septynių sluoksnių (trijų bangų ir keturių sluoksnių lygaus popieriaus).

Laikui bėgant keitėsi gofrokartono tipai ir bangų aukščio bei pločio parametrai. Net ir šiandien, rinka diktuoja vis naujus ir naujus reikalavimus gofrokartono pakuotei. Pradžioje jie maždaug atitiko šiuolaikiniam A bangos gofrotipui , 1905-1906 m. atsirado B bangos gofrotipas, 1925 m. C bangos tipas, 1951 m. rinkoje pasirodė E bangos tipo gofrokartonas.